Přeskočit na obsah

Po prvním kole Česká Pošta PFL 2021/2022 jde do čela Tatran Střešovice

První kolo nové sezony paraflorbalové ligy vozíčkářů se neslo v duchu překvapivých výsledků a žádný tým si domů neodváží plný bodový počet.

Poslední dva ročníky paraflorbalové ligy byly těžce zasaženy opatřeními, které měli bránit rozšíření nemoci COVID-19. Sezona 19/20 byla ukončena po sedmi odehraných kolech a loňský ročník 20/21 dokonce už po jediném prvním pražském kole.

Bohužel tento ročník došlo k redukci týmů a ligy se už neúčastní polští Wheel Wolf Sosnowiec a také brněnští Bulldogs. Na Ruzyni se tak sešla takřka kompletní špička a chyběl pouze plzeňský Meteor, který toto kolo pauzíroval.

Sobota začala utkání domácích ComAp s druhým pražským týmem Tatran Střešovice. Po vyrovnaném začátku, začal Tatran postupně zapínat na vyšší obrátky a přehrál domácí 5:2. Připsal si tak první tři důležité body.

V druhém zápase na sebe narazili soupeři z jihu a východu. Českobudějovičtí po bezbrankové první třetině výrazně přidali a konečný účet byl 9:0 pro Štíry.

Třetí zápas přinesl první překvapivý obrázek a mostečtí Vikings, posílení o Františka Synka, navázali na své sympatické výkony z jarního Poháru českého paraflorbalu a Prague wheel open a pražský Tatran rozstříleli 6:2. Právem jim patří škatulka černého koně soutěže a ukázali, že v boji o titul se s nimi musí počítat. Tento rok se budou určitě rvát o nejvyšší příčky.

V dalším zápase si připsala první body Ostrava, která porazila domací ComAp 3:2. Sobotu uzavřel zápas Štírů s Vikingy, který skončil pokořením mosteckých 7:0.

Neděle začala soubojem mezi velikými rivaly Tatranem a Štíry. V zápase se nejednou pořádně přiostřilo a minuty se nesly v boji o každý balonek. O tom, že se nejednalo o žádnou selanku svědčí i vyloučení na obou stranách. Tatranské, jako už klasicky držel skvěle chytající reprezentační jednička Jarda Novotný a hru řídil hráč extraligového mistra z Mladé Boleslavy Jan Natov, který v druhé třetině otevřel skóre z volného úderu, kdy vymetl pavučinu růžku Paclíkovi brány. Jak se poté ukázalo byl to i jediný přesný zásah utkání a tatranští tak napravily prohru s Vikingy a brali další tři body.

Poslední zápas dne přichystal střetnutí domácích ComAp a mosteckých Vikings, v jejichž dresu nastoupila i bývala opora pražských SKV František Synek. Synek otevřel skóre už po 49 sekundách první třetiny a ukázal, že svůj bývalý tým rozhodně šetřit nebude a o motivaci má postaráno. Na jeho trefu však záhy navázala dvěma přesnými zásahy domácí Jana Pitelková a dokonce třetiny se ještě trefil Vláďa Mařík. Obrat byl dokonán a více už se do konce zápasu nestalo. ComAp tak získal po vítězství 3:1 zasloužené tři body.

Pražské kolo nabídlo napínavou podívanou a ukázalo, že se máme v letošním roce rozhodně těšit a předpovdět, kdo bude na konci sezony vítězem nelze.

Pevně doufáme, že se letošní sezóna povede dohrát a liga bude pokračovat, pokud nezasáhne nějaké vládní omezení 20.11. 2021 v OSTRAVĚ!